18 травня своє професійне свято – Міжнародний день музеїв – відзначають співробітники Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького. Багаторічні партнерські стосунки поєднують музей з відділом мистецтв обласної наукової бібліотеки. З перших років існування відділу співробітники музею стали його активними користувачами, друзями та помічниками. Важко перелічити всі спільні мистецькі заходи, які були проведені в бібліотеці за цей час. Нагадаємо лише про ті, що відбулися цього року, коли музей відзначає свій 100-річний ювілей.
Знаменною подією в історії відділу мистецтв – першим досвідом організації в бібліотеці довгострокової музейної експозиції – стала виставка робіт засновника музею Н. Х. Онацького (1875–1937), присвячена 145-й річниці від дня його народження. Співробітники і користувачі бібліотеки, шанувальники образотворчого мистецтва могли помилуватися чудовими роботами художника, переглянути матеріали книжкової виставки, присвяченої його життєвому і творчому шляху. Відеосюжети про урочисте відкриття цієї експозиції можна переглянути за посиланнями:• https://www.youtube.com/watch…
• https://www.facebook.com/watch/?v=571144470408848
• https://www.facebook.com/artviddil/posts/1175330246191265
Колекція художнього музею – справжня скарбниця шедеврів. До недавнього часу мало хто знав, що у фондах музею зберігається картина «Дорога» (1924), написана видатним вірменським художником Мартиросом Сар’яном (1880–1972). Представники вірменської громади мали унікальну можливість побачити цю картину під час проведення в бібліотеці урочистостей з нагоди 140-річчя від дня народження митця, прослухати розповідь про художника, який прожив довге й цікаве життя https://www.facebook.com/artviddil/posts/1216089735448649?__xts__[0]=68.ARAJd7QVKIjbRb4p25N8M4hzVFpZU6zTGhT8O-3TNHmTqXZ7tt_jZ2EzE5wNjWnNjdPha3Is_


11 травня
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ
- День астрономії відзначається два рази на рік – навесні і восени – всіма любителями і професіоналами однією з найстаріших наукових дисциплін.
- Всесвітній день мігруючих птахів – це глобальна екологічна кампанія, мета якої є розширення знання людей про мігруючих птахів, їхні житла і шляхи пересування.
- Всесвітній день справедливої торгівлі – цей день, який проходить під керівництвом Всесвітньої організації справедливої торгівлі (World Fair Trade Organization), дозволяє приблизно 350 колективам виробників і організаціям торгівлі з 70 країн заявити про свою участь у справедливій торгівлі.

7 травня 1867 року Альфред Нобель отримав британський патент на динаміт, вибухову суміш, просичену нітрогліцерином.
КІНЕЦЬ ЕРИ ДИРИЖАБЛІВ
6 травня 1937 року під час приземлення в Лейкхерсті, штат Нью-Джерсі, загорівся і за 36 секунд повністю згорів найбільший у світі дирижабль «Гінденбург», що здійснював свій перший трансконтинентальний політ.
ВІДКРИТТЯ ЄВРОТУНЕЛЮ
6 травня 1994 року королева Великобританії Єлизавета II і президент Франції Франсуа Міттеран урочисто відкрили тунель під Ла-Маншем, третій за довжиною залізничний тунель у світі.
6 травня 1991 року на чемпіонаті світу український стрибун із жердиною
Сергій Бубка, стрибнувши на 6 м і 7 см, встановив свій десятий світовий рекорд для відкритих стадіонів. Цього ж року бубка покращив своє досягнення до 6 метрів 10 сантиметрів.

ДЛЯ УЧНІВ 6-10-Х КЛАСІВ РОЗРОБЛЕНО СПЕЦІАЛЬНІ УРОКИ ПРО COVID-19
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ГО “Смарт освіта” за підтримки Міністерства освіти і науки України розробили дистанційні уроки з біології про коронавірусну інфекцію COVID-19. Методичні рекомендації для вчителів та навчальні матеріали для учнів опубліковано на сайті НУШ сьогодні, 5 травня 2020 року.
“Знати про коронавірус якомога більше – означає захистити від захворювання і себе, і своїх близьких. В умовах пандемії COVID-19, яка охопила світ і Україну зокрема, ці знання є надзвичайно важливими. Ми вдячні нашим партнерам та експертам за розробку уроку, методичних і навчальних матеріалів, які допоможуть учням шкіл і педагогам знати максимум про коронавірус та боротьбу із ним”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Урок знайомить учнів зі шляхами передачі інфекції, дає практичні поради, як діяти під час пандемії нового коронавірусу та як вберегти себе. Матеріали допоможуть учням дізнатися більше про COVID-19, зрозуміти важливість соціальної дистанції та правил особистої гігієни через призму наукових знань. Інформація для учнів подається відповідно до засвоєного до цього часу матеріалу на уроках біології.
Загалом розроблено чотири версії уроків для учнів 6-8-х та 9-10-х класів. Їх створено з можливістю проведення через відеозв’язок або без нього – за умов обмеженого доступу до інтернету чи ґаджетів.
Кожен урок містить методичні рекомендації для вчителя біології, а також навчальні матеріали для учнів – ілюстрації з поясненнями, інтерактивні вправи, тести, навчальне відео. Інтерактивні завдання учні можуть виконати самостійно або разом із батьками.
Авторкою уроків виступила Інна Дьоміна, біологиня, вчителька, методистка, співавторка інтегрованого курсу “Природничі науки”. Експерткою зі сторони ЮНІСЕФ стала Катерина Булавінова, лікарка-інфекціоністка, медична експертка Дитячого Фонду ООН.
Нагадаємо, всю інформацію про зміни в освітніх процесах через карантин зібрано на спеціальному інформаційному ресурсі – mon-covid19.info.

5 травня 1581 року в місті Острог вийшов друком календар «Хронологія» з віршами Андрія Римші, надрукований Іваном Федоровичем.
5 травня 1912 року у Стокгольмі (Швеція) почалися

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 22 ТРАВНЯ – РІШЕННЯ УРЯДУ

Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте сьогодні, 4 травня 2020 року, під час засідання Кабміну в Києві.
“Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Українці зможуть знову ходити в парки та сквери, запрацюють перукарні, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Однак для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року”, – пояснила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно. Календар навчання виглядатиме так:
- до 31 травня триватимуть заняття;
- до 1 липня має бути завершений навчальний рік;
- до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;
- упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.
- Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.Уся інформація, пов'язана зі змінами в системі освіти через карантин, зібрана на окремому ресурсі - mon-covid19.infoНагадаємо, що учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 кілометрів від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО.
4 травня1838 року у Санкт-Петербурзі пройшла лотерея з розіграшу картини Карла Брюллова, на кошти від якої через три дні

4 травня 2000 року комп'ютерний вірус «

29 квітня 1770 р під час свого першого кругосвітнього плавання англійський капітан

29 квітня 1882 р у Берліні почала діяти перша в світі експериментальна лінія

28 квітня 1686 р
Ісаак Ньютон представив Королівському товариству в Лондоні перший том своєї монументальної праці «Математичні начала натуральної філософії».

27 квітня 1521 року на філіппінському острові Мактан у сутичці з туземцями загинув 41-річний португальський мореплавець Фернан Магеллан. Першу навколосвітню експедицію, три чверті якої вже було здійснено, закінчив його заступник Хуан Себастьян Елькано. В результаті цього плавання було остаточно доведено, що Земля має форму кулі.
26 квітня 1999 р
комп'ютерний вірус «Чорнобиль», написаний тайванським студентом Чень Інхао, вразив цього дня більше півмільйона комп'ютерів по всьому світу — була знищена інформація на жорстких дисках і пошкоджені дані на мікросхемах BIOS.

26 квітня 1840 р у Петербурзі за сприяння письменника Євгена Гребінки і поміщика Петра Мартоса вийшла перша збірка поетичних творів
Тараса Шевченка «Кобзар», до якого увійшли 8 віршів і поем: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ`яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч», «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами». Останнє прижиттєве видання «Кобзаря» містило вже 43 вірші і було першим, надрукованим за українським фонетичним правописом.

Карантин продовжено !
Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.
“Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
МОН вже опублікувало рекомендації щодо завершення навчального року та оцінювання. Так, в умовах використання технологій дистанційного навчання педради шкіл мають самостійно визначати особливості організації освітнього процесу і завершення навчального року.
Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року. Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н. р.
У календарно-тематичному плануванні на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній навчальний рік, а у 2-11-х класах провести вхідне діагностування рівня знань учнів за 2019-2020 н. р.
З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.
Інформацію про всі зміни в освітніх процесах, які відбуваються через карантин та відповіді на найбільш поширені запитання можна знайти на спеціальному інфоресурсі – mon-covid19.info. |
Свяченого яєчка, доброї паски
І сонця окрайчика - з Божої ласки!
У мирі та щасті, добрі та любові
Святкуйте Великдень в родинному колі!
Вітаємо Вас із професійним святом – Днем пожежної охорони!
Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, добробуту, і якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у Ваших домівках, а Бог оберігає Вас від негараздів!
Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти
12 березня усі заклади освіти були закриті на карантин через епідемію коронавірусної інфекції (COVID-19). Міністерство освіти і науки України підготувало відповіді щодо змін для тих, хто вчить і навчається в умовах карантину до 24 квітня 2020 року.
Ключові зміни та порад за посиланням
12 березня усі заклади освіти були закриті на карантин через епідемію коронавірусної інфекції (COVID-19). Міністерство освіти і науки України підготувало відповіді щодо змін для тих, хто вчить і навчається в умовах карантину до 24 квітня 2020 року.
Ключові зміни та порад за посиланням
|
Оцінювання в умовах дистанційного навчання, – роз’яснення МОН
МОН пропонує завершити навчальний рік дистанційно
Міністерство освіти і науки пропонує керівникам органів управління освітою та директорам шкіл не проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу.
Відповідна рекомендація міститься у листі освітнього відомства щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року. Також Міносвіти просить відмовитись від проведення останніх дзвоників та випускних вечорів. Табелі навчальних досягнень учнів, свідоцтва про здобуття базової середньої освіти для учнів 9-х класів та свідоцтва досягнень школярів мають бути оформлені не пізніше 15 червня. Учням 1-8 та 10 класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, копії відповідних документів мають бути надіслані електронною поштою. Оригінали документів школярі отримають у вересні 2020/21 навчального року. Видача випускникам 9-х класів свідоцтв про здобуття базової середньої освіти має бути здійснена з урахуванням необхідності дотримання протиепідеміологічних вимог. |
З 13 по 17 квітня, у рамках фестивалю "STEM-весна- 2020", серед учнів школи проводиться конкурс
«Я-дослідник».
З понеділка, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслювають українські телеканали та YouTube-канал
Транслюються уроки з: української мови, української літератури,
історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.
Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслює уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.
Так, за класами закріплено такі телеканали:
Посилання
- 5 клас – Плюс-Плюс та 112 Україна
- 6 клас – ZOOM та News One
- 7 клас – ZIK
- 8 клас – Індиго та УНІАН
- 9 клас – Рада та UA:Культура
- 10 клас – UA:Перший
- 11 клас – М1
Уроки проходять щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починаються о 10:00.
Розклад занять на наступні тижні можна завантажити для: 5 класу, 6 класу, 7 класу, 8 класу, 9 класу, 10 класу, 11 класу, а також загальний розклад онлайн-школи.
На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишають домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даються за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.
Які покарання за порушення правил карантину

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, караються штрафом від 1 тис. до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. грн до 51 тис. грн) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.
Якщо такі дії спричинять загибель людей чи інші тяжкі наслідки, то винному загрожує від 5 до 8 років в’язниці.

До уваги учнів та батьків Степанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів!
З 23.03 по 29.03.2020 року триватимуть весняні канікули. Щоб з користю провести час, розвивати таланти, навчитись чогось нового, пропонуємо школярам долучитися до конкурсу "Моє село-окраса України", присвяченого 350-річному ювілею рідного селища Степанівка, конкурсу для учнів, батьків та педагогів"Світ моїх захоплень", акції "Book-LOVE", флешмобу "Українська молодь читає", челленджу "Страва від Євгена Клопотенка: згадуй, що смакували в школі, готуй удома, надсилай рецепт іншим" та ін. За новинами стежте у рубриці "Дистанційне навчання. Виховна робота". Бережіть себе. Залишайтеся вдома. Бажаємо Вам 36,6

Немає коментарів:
Дописати коментар